Blog

Kasım 26, 2017

Oturma Odanıza Özel Tasarımlar Yapın

Oturma odanıza özel tasarımlar ile kendinize özel döşemek istiyorsanız sizlere fikir amaçlı paylaşımlarımı dikkatle okumanızı tavsiye ederim

Gündelik  Oturma odası için dekorasyon,  tasarım,  dizayn arıyorsanız sizin için hazırladığımız yazıda temel oturma odası dekorasyonu kuralların olmadığını bilmenizi isterim tasarım tamamen kişisel bir özgüven meselesidir.
Oturma odası için kendinize özel tasarım arıyorsanız bilmeniz gereken temel kuralların olduğunu söylemek isterim. Bu kurallar çerçevesinde oluşturacağınız dekorasyonların çok daha göz alıcı ve nitelikli olmasını sağlayabilirsiniz. Bu kuralların başında oturma odanızın ebatlarına uygun seçenekler aramak gelmektedir.

Oturma odalarında geçirdiğiniz süre, evde geçirdiğiniz toplam sürenin içerisinde önemli bir oranı kapsamaktadır. Bu sebeple oda dekorasyonu da daha çok size özel içeriklere sahip olmalıdır. Bunu gerçekleştirmek ve ferah bir oturma odası tasarlamak için odanızın metrekaresini bilmeniz gerekiyor. Dekorasyon işlerinde elinize metreyi alıp ölçüm yapmak en sağlıklı yoldur. Göz kararı ölçümler genellikle istediğiniz şekilde dizayn yapmanıza engel olur. Ölçtüğünüz her bir uzunluğu kağıt üzerinde göstererek odanın hem alanını hem de kenar uzunluklarını not etmelisiniz. Bu ölçüm özellikle mobilya seçiminde işinizi kolaylaştıracaktır.
Oturma odası için dekorasyon fikirleri arasında en temel belirleyici etken mobilya takımlarıdır. Bu takımın zevkinizi yansıtması önemli ve vazgeçilmez bir ayrıntıdır.

Bunun yanında oturma odasında kullanacağınız her mobilya grubu sizin için uygun olmayacaktır. Özellikle mobilyaların ebatları odanıza uygun olmalıdır. Aksi halde geniş bir mobilya grubunu nispeten daha dar oturma odasına koymaya kalkışırsanız ferahlık hissini kendi elinizle ortadan kaldırırsınız.

Bu sebeple oturma odası ölçülerini dekorasyon bitinceye kadar yanınızdan ayırmamanız gerekiyor. Her malzeme için odanızdaki duruşunun nasıl olacağını elinizdeki ebatlara ya da hazırladığınız taslağa uydurarak hayal edebilirsiniz.


Nispeten dar bir oturma odası sahibiyseniz seçeceğiniz mobilyalar daha az yer kaplayan modern tarzda ve kullanışlı özelliklere sahip olmalıdır. Ayrıca yine oda alanına göre mobilya takımının ünitelerinden birini de oda dekorasyonu için kullanmayabilirsiniz. Oturma odası için dekorasyon fikirleri arasında kabul edilen bu yöntemle insan trafiğinin daha rahat işlenebileceği bir oturma odası tasarımları hazırlar şişede oturma odasının keyfini sürmek kalır.

 

Dekorasyon , , , , , ,
About Eslem Özdemir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.