Koltuk Takımları

Mekanizmalı Koltuk Takımı

By Ocak 14, 2019 No Comments

Mekanizmalı Ürün almak herkezin kafasında soru işareti olabilir, neyin ne olduğunu daha çok fazla anlamadığımız için Mekanizmalı Koltuk kullanımı hakkında çok fazla bilgi sahibi değiliz diye düşünebilirsiniz, Bir sonraki yazımı “Mekanizmalı Koltuk Takımı kullananlar hakkında makale olarak sizlere paylaşacağım şimdiki yazımızın amacı Mekanizmalı Koltuk Takımı 

Mekanizma ne demek öncelikle bu konuyu ele alalım. Koltuk takımlarında hareket eden kısımlarda kullanılan mekanik aksamlara Mekanizma diye adlandırılmakta, aslında bu ürünlere biz çok yabancı değiliz, daha önceden kullanmış olduğumuz ve hatta Anadolu da yıllardır kullanılan Mekanizmalı Çekyat Kanepeler kullanılmakta ve bu çekyat kanepelerin makas aksamı diye adlandırmış olduğumuz çelikten makaslı sistemin bir diğer adı ise Mekanizmadır.

makas

mekanizma makası

Çekyatlarda kullanılan mekanizma makasını sizlerle paylaşmış bulunmaktayım

Görmüş olduğunuz sistem aslında bize çok fazla yabancı değil ve bu sistemi yıllardır kullanmaktayız.

Şimdi gel gelelim yeni nesil mekanizmalı Koltuk takımı Modelleri için kullanılan mekanizmalara

Modern Koltuk Mekanizmalı Modeller

Modern Koltuklarda kullanılan mekanizmalar artık çok daha fazlasıyla kapsamlı ve hatta bu işin motorlu aksamları dahi üretilmekte, siz yerinizden hareket etmeden kumanda ile koltuk hareketli olmakta.

koltuk takımı mekanizma

mekanizma

Görseli sizlerle paylaşmış olduğum ürün ise sadece bu mekanizma olaylarından en sık kullanılanı ve kol ve sırt kısımlar için tasarlanan bu model görmüş olduğunuz gibi gayet sağlam malzemelerden kullanılmaktadır, parantez içerisinde belirtmek gerekiyor ise (bazı ne olduğu belli olmayan  imalatçılar farklı malzemelerden ürettikleri mekanizmaları kullanmaktadır aman dikkat edelim)

Yeni nesil mekanizmalı Koltuk Takımları  olarak sırttan yatmalı Koltuk Modelleri bu modelde çok daha farklı uygulamalar yapılmaktadır, sırt kısım oturum alanından 30 cm geriye yatarak hem yatak olarak kullanma hem size oturma amaçlı kullanım için çok fazlası ile geniş bir alana sahip olduğunu göstermekte.

Sırt kısımda bulunan bölüme Mobilya bağlamak şartı ile çayınızı meyvenizi koyarak kullanım alanında size çok daha kolaylık olsun diyerek sehpa niyetine koltuk kullanım amacı sunmakta, Mekanizmalı Kotluklar işin aslı kullanım alanımızı daha fazla kullanışlı olması amacı ile üretilen ve tamamen hayatımızı kolaylaştıran ürünlerle dolu modellerdir.

  • Kullanım alanlarımızı daha kullanışlı kılmak için Mekanizmalı Koltuk Takımları tercih etmeliyiz.
  • Bir Koltuk Takımı için hem yatak hem koltuk takımı olsun istiyor iseniz yine Mekanizmalı Kotluk
  • Tercih edeceğiniz özellikler doğrultusunda sizlere sunacak olan bütün hizmetler mekanizmalı olacaktır.

Makalemizin başlığında sizlere bahsetmiş olduğum gibi Mekanizmalı Koltuk Takımı size rahatlık verecek, kolay kullanım verecek yanı kısacası kullandıkça anlayacağınız bir Koltuk deneyimi sunacaktır. Yıllardır alışıla genel genel kelimeler ise kalitesinden ödün vermeyen firmaları tercih etmeniz gerekecektir. Biz Almina Koltuk olarak kullanmış olduğumuz mekanizmalı koltuk modellerinde özellikle kullanılan mekanik aksamlarda kullanılan çeliklerin ve platinlerin 1. kalite olmasına büyük özen göstermekteyiz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.